Čo robiť na Liptove a v Tatrách

Inšpirácia na výlety v Nízkych a Vysokých Tatrách

Jasna

Jasná Nízke Tatry

Najväčšie a najznámejšie lyžiarske stredisko na Slovensku - Jasná Nízke Tatry ponúka svojim návštevníkom na severnej a južnej strane Chopku nezabudnuteľné zážitky zo zimnej dovolenky.

jaskyňa Slobody v Jasnej

Demänovská jaskyňa Slobody v Jasnej

Demänovská jaskyňa Slobody patrí so svojou výzdobou medzi jednu z najkrajších jaskýň Európy. Nachádza v Národnom parku Jasná Nízke Tatry v Demänovskej doline niekoľko km od mesta Litptovský Mikuláš.

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa - Jasná

Demänovská ľadová jaskyňa v blízkosti našej ponuky ubytovania v Jasnej je so svojou bohatou históriou jedna z najstarších známych jaskýň v Európe.

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa sa nachádza v Jánskej doline cca 2 km od Liptovského Jána. V Jánskej doline bolo objavených vyše 40km jaskynných chodieb a okolo 200 jaskýň.

Žiarska dolina

Žiarska dolina

Žiarska dolina v Západných Tatrách je jedna z najnavštevovanejších dolín na Liptove. Cesta k žiarskej doline vedie cez dedinu Smrečany a Žiar

Prosiecka a Kvačianska dolina

Prosiecka a Kvačianska dolina

Tieto dve doliny, ukryté v lesoch Chočských vrchov, patria medzi najkrajšie doliny Slovenska a z hľadiska rozmanitosti prírody a terénu nemajú konkurenciu.

Pivovar Kvačany

Pivovar Kvačany

V dedine Kvačany, asi 10 kilometrov od Bešeňovej, oživuje tradíciu varenia piva rodina Brontvaiovcov. Majiteľ Jozef Brontvai, spolu so sládkom a zároveň švagrom varí tmavé, červené, svetlé aj zelené žihľavové pivo plzenského typu.

Múzeum liptovskej dediny Pribylina

Múzeum liptovskej dediny Pribylina

Múzeum liptovskej dediny, dokumentujúce ľudovú architektúru Liptova, sa nachádza za obcou Pribylina smerom na Podbanské a Vysoké Tatry. Dôvodom jeho vzniku bola výstavba vodného diela - priehrady Liptovská Mara.

Havránok

Havránok - archeoskanzen na Liptove

Archeoskanzen Havránok patrí medzi najvýznamnejšie archeologické lokality Slovenska. Nachádza sa na východnom úpätí vrchu Úložisko, 2 km južne od obce Bobrovník nad priehradným múrom Liptovskej Mary, len niekoľko kilometrov od Thermal Parku Bešeňová.

Svätý Kríž

Artikulárny kostol - Svätý Kríž

V dedinke Svätý Kríž, vzdialenej približne 14 km od Liptovského Mikuláša a Demänovskej doliny, sa nachádza jedna z najväčších drevených stavieb Strednej Európy – Drevený artikulárny evanjelický kostol.