Jasná Nízke Tatry

Najväčšie a najznámejšie lyžiarske stredisko na Slovensku

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry

Najväčšie a najznámejšie lyžiarske stredisko na Slovensku - Jasná Nízke Tatry ponúka svojim návštevníkom na severnej a južnej strane Chopku nezabudnuteľné zážitky zo zimnej dovolenky. Stredisko Jasná Chopok sever sa nachádza necelých 30 min. cesty autom z Liptovského Mikuláša, cez krásnu prírodu Demänovskej doliny. Svojou infraštruktúrou, počtom kilometrov zjazdoviek a službami predstavuje konkurenciu alpským strediskám.

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry je rozdelená na 2 celky – Chopok sever a Chopok juh. Významným krokom k skvalitneniu infraštruktúry a k celkovému zlepšeniu lyžiarskych podmienok bolo ich prepojenie v sezóne 2012/2013. Výsledkom rozsiahlych investícií bolo v decembri 2012 spustenie 3 nových lanových dráh: šikmý výťah Twinliner (Biela Púť – Priehyba), kabínková lanovka Funitel (Priehyba – Chopok) a 15-kabínka (Kosodrevina – Chopok). Týmto bola ukončená I. etapa výstavby v stredisku a návštevníci tak môžu pohodlne využívať zjazdovky na obidvoch stranách Chopku, dokonca aj napriek možným nepriaznivým poveternostným podmienkam. 24-miestny Funitel je vďaka svojim moderným technológiám schopný prevádzky až do rýchlosti vetra 120 km/h. V II. etape výstavby sa plánuje do konca roku 2013 dostavba Rotundy s reštauráciou na Chopku, ktorá zakryje a prepojí koncové stanice Funitelu a 15-kabínky z južnej strany. Dobudované budú aj ich nástupné stanice. V ďalších rokoch bude dobudované prepojenie záchytného parkoviska Lúčky s Priehybou – taktiež kabínkovou lanovkou a na juhu pribudne kabínka v lokalite Krupová - Kosodrevina. V priebehu nasledujúcich pár rokov má tak Jasná potenciál stať sa vyhľadávaným lyžiarskym strediskom európskeho významu.

Už v dnešnej podobe predstavuje Jasná lyžiarsky areál so 45 km zjazdoviek, 29 vlekmi a lanovkami s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu. Moderný zasnežovací systém s dĺžkou 27 km predstavuje záruku snehovej pokrývky na 5 mesiacov v roku. Na svoje si prídu začiatočníci na ľahkých trasách, pre pokročilých sú k dispozícii stredne ťažké – červené a ťažké – čierne trasy. Pre milovníkov adrenalínu sú dostupné freeride zóny rôznej náročnosti. V časti Otupné je zas pre vyznávačov freestyle lyžovania a snowboardingu pripravený Burton snowpark s prekážkami a skokmi. Stredisko ponúka aj večerné lyžovanie na zjazdovkách Biela Púť a Záhradky.

Jasná Nízke Tatry

Po dni strávenom aktivitami na svahu je jednou z možností večernej zábavy disco bar Happy End. V tomto najväčšom music clube v Jasnej, s kapacitou 1000 ľudí sa pravidelne konajú vystúpenia live kapiel a známych DJ-ov. Pre tých, ktorí uprednostnia po športovej aktivite relax a pohodlie, je najlepšou voľbou podvečer strávený regeneráciou vo wellness. V Demänovskej doline je preto viac než výhodné ubytovanie v apartmánoch, ktoré takúto možnosť poskytujú. Vychutnávať si oddych v jacuzzi a saune priamo vo vlastnom apartmáne, prípadne vo wellness centre apartmánového komplexu, je najnovším a vyhľadávaným trendom v ubytovaní. Za ceny neporovnateľne nižšie ako v hoteli Vám apartmány poskytujú komfort, súkromie, domáce prostredie a doplnkové služby na vysokej úrovni.