Pivovar Kvačany

Oživená tradícia varenia piva

Pivovar Kvačany - Západné Tatry

V dedine Kvačany, asi 10 kilometrov od Bešeňovej, oživuje tradíciu varenia piva rodina Brontvaiovcov. Majiteľ Jozef Brontvai, spolu so sládkom a zároveň švagrom varí tmavé, červené, svetlé aj zelené žihľavové pivo plzenského typu. Dôležitou zložkou piva je voda priamo z kvačianskej studne, ktorej zdrojom sú horské pramene z tejto oblasti.

Pre návštevníkov pivovaru je k dispozícii reštaurácia s pivnými špecialitami. Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o výrobe domáceho piva, je možnosť prehliadky pivovaru spolu s prednáškou a ochutnávkou ingrediencií. Brontvaiovské pivo nie je filtrované ani pasterizované, vďaka čomu neprichádza o charakteristickú chuť a nezanedbateľný obsah vitamínov a kvasinkových kultúr s blahodarným účinkom na organizmus. Pivovar ročne vyrobí 240 hektolitrov piva a patrí medzi najmenšie na Slovensku.

Brontvaiovský pivovar ako väčšina malých pivovarov nedistribuuje pivo do iných zariadení. Predáva ho len priamo zákazníkom – čapované, v hnedých plastových fľašiach či päť- až desaťlitrových minisudoch, kegoch. Dokonca ponúka rozvoz v rámci Slovenska zadarmo.

Otváracie hodiny:
Pia – So: 10:00 – 21:00
Ne: 10:00 – 19:00

Adresa:

Kvačany 88
Liptovská Sielnica

Kontakt:
+421 911 787 345